Avatud Svetlana Polonskaja Tsehhi mägiaed 22. mail 2016

Avatud Svetlana Polonskaja Tsehhi mägiaed 22. mail 2016

Imepärase Tšehhi mägiaia kevadist kollektsiooni sai uudistada 22. mail 2016 kell 12 Tabasalus, Sarapuu tn 50.

Registreerimisega info@aiaselts.ee või 5017137. Osalustasu 3€.

Svetlana sügav huvi mägitaimede vastu on nakatunud tahtmatult juba paljusid külastajaid.  Vaatepilt tänavukevadises Sarapuu tänava mägiaias on täiesti teine, kui oli see aasta tagasi (fotodel) – varem tähelepanuta jäänud taimed on nüüd täies õieehtes!

Väikesesse aeda suurepäraselt sobiv uudse lahendusega kiviktaimla peidab endas palju üllatusi juba varakevadel.  Selles palju põnevust pakkuvas väikesemõõduliste taimede kollektsioonis avanevad esimesed õied juba lume sulades: erinevat liiki lumeroosid, lumekupud, lumikellukesed ja paljud muud huvitavad ja haruldased taimed. Aed on muutumises lausa iga nädal. Juba õitsevad erinevad sinililled, nii looduslikud hübriidid, kui ka aretatud liigid ja sordid. Vaheldust lisavad Kaukaasia ja Siberi koerahambad, kevadikud, kivirikud, priimulad (fotod 2015 a külastusest).

IMGP0015   IMGP0050

Rahulikku rohelist tooni ja erinevaid tekstuure loovad mägitaimede vahel madalakasvulised okaspuude sordid. Mägede tunnet edasi kandvad kivid on asetatud aia suhtes diagonaalselt. Mustrist tekkivadki diagonaalsed jooned aitavad alal suuremana näida ning suunavad pilku kaugemale.

IMGP0019 (3)     IMGP0040 (3)

Pilt räägib küll rohkem kui tuhat sõna, kuid ei anna edasi seda erinevat värvi- ja vormiküllust, mida vaid kohapeal saab tunnetada.

See on kauge Tsehhi mägede tunnetus – siinsamas meie kõrval, Tabasalus.

IMGP0034   IMGP0031

IMGP0047  IMGP0006